Prírodné pamlsky a výživa pre psy a mačky                                                                                         

Oleje vo výžive psa a mačky

03.06.2020

Oleje vo výžive psa a mačky

Oleje v potrave psa nesmú chýbať. Sú zodpovedné za to, aby mal psík dostatok energie, kontrolujú hladinu hormónov a bez nich by pes nedokázal vstrebávať vitamíny A, D, E, K (bez tuku by boli tieto vitamíny pre telo zbytočné). Telo psa si totižto nedokáže samo vytvoriť esenciálne mastné kyseliny a preto ich musí prijímať z potravy. 

Akýkoľvek olej, ktorý sa rozhodnete podávať svojmu psíkovi by mal byť čo najkvalitnejší, mal by byť lisovaný za studena a je veľmi dôležité, aby ste dodržiavali odporúčané dávkovanie, ktoré netreba prekročiť. Občas sa Vám môže stať, že psík bude mať po podaní oleja hnačku. V takom prípade odporúčame ubrať z dávky a psíka na olej zvykať posupne. 

Okrem množstva výhod nám oleje pomáhajú napríklad "zatraktívniť" psíkovi stravu, ak máte doma vybaravého psíka, skúste mu pokvapkať granule napríklad lososovým olejom a uvidíte ako rýchlo ich spapá.

Na trhu existujú v dnešnej dobe naozaj rôzne oleje živočíšneho aj rastlinného pôvodu. Oleje živočíšneho pôvodu obsahujú omega-3 kyseliny s dlhým reťazcom a oleje rastlinného pôvodu obsahujú omega-3 kyseliny s krátkym reťazcom (alfa-linolénové kyseliny). V našej ponuke nájdete z oboch variant.

Živočíšne oleje

Lososový olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny EPA a DHA, ktoré majú množstvo blahodárnych účinkov pre Vášho psa aj mačku. Zlepšujú kvalitu srsti aj pokožky (pomáha proti lámavosti a vypadávaniu srsti, upravuje matnú či suchú srsť), pomáhajú psovi bojovať s alergiami, upravujú krvný tlak, podporujú imunitný systém, spomalujú zápalové procesy v tele, napomáhajú pri srdcovo cievnych ochoreniach, redukujú kolagén, sú protirakovinotvorné. Pri pravidelnom používaní lososového oleja, by mala byť srsť Vášho domáceho miláčika krásna, lesklá a hustá.

Rastlinné oleje 

Konopný olej - semená konope sú veľmi bohaté na hodnotné živiny, taktiež obsahujú množstvo rastlinných proteínov, omega 3 a 6, 23 aminokyselín vrátane 8 esenciálnych, antioxidanty, vysoký obsah železa, horčíka, zinku, mangánu, fosforu, vitamíny E, C, B a B1, B2, B3, B6 a množstvo ďalších látok, ktoré sú dôležité pre organizmus.

Tento olej ohsahuje kyselinu alfa-linolenovu a kyselinu linoleovu, ktoré v organizme riadia súhru životných procesov, zodpovedajú za správnu funkciu bunkových stien, nervov, imunity a taktiež slúži ako zdroj energie.

Olej z konopných semien je vhodné použivať ak Váš pes (mačka) trpí chronickým ochorením pokožky, má problémy s imunitným systémom, problémy s pohybovým aparátom. Tento olej má protizápalové, regeneračné a antibakteriálne účinky.

V našej ponuke nájdete aj špeciálny prírodný doplnok na podporu pohybového aparátu psa CHONDROMIX NATURAL DOG (mix ovčieho tuku, lososového oleja, slnečnicového oleja, rozmarýnu, chondroitinu a glukosamínu), ktorý je vhodný pre všetký vekové kategórie psíkov, od veku 3 mesiacov. Je ľahko stráviteľý, veľmi chutný, pridáva sa do krmiva ako všetky ostatné oleje. Pri dlhodobom používaní viditeľne zlepšuje pohybový aparát psa, spevňuje kĺby a chrupavky, zlepšuje metabolizmus psa, je zdrojom energie, zlepšuje kvalitu srsti a taktiež podporuje trávenie.

Všetky oleje v našej ponuke sú 100 % prírodné, bez pridaných konzervantov, neobsahujú žiadne chemické prísady, ani farbivá.

Jarmila Martinková

#Natureca

#Adahy

Vytvorené systémom www.webareal.sk

OTUzMDEyZ