Prírodné pamlsky a výživa pre psy a mačky                                                                                         

Kúpanie so psom - Hodrušské jazero

28.07.2021

Kúpanie so psom - Hodrušské jazero

Chcete sa ísť kúpať so svojím psíkom, ale neviete kde ? My s Lokim sme si spravili menší prieskum, kam sa dá ísť kúpať so psíkom tak, aby sa tam mohol okúpať aj majiteľ psíka. Na strednom Slovensku máme mnoho krásnych miest a jazier no len včera sme sa vybrali k prvému z nich. 

Ak sa nachádzate na strednom Slovensku, odporúčame Vám navštíviť Hodrušské jazero, inak známe aj pod názvom Dolný Hodrušský tajch. Toto jazero je umelo vybudované, nachádza sa v krásnej prírode Štiavnických vrchov, voda v ňom je priezračná, čistá, breh je upravený a uspôsobený na kúpanie sa. V jazere sa môžete kúpať Vy aj Váš psík. Počas našej návštevy sme narátali v okolí ďalších 4roch psíkov. Breh jazera je veľký a dá sa nájsť miesto, kde nebudete so psíkom nikomu vadiť. 

V okolí jazera sa nachádza aj kemp, nájdete tu aj stánky s občerstvením, dokonca aj požičovňu lodiek či vodných bicyklov. 

Ak Vás prestane baviť kúpanie, môžete sa vybrať na turistiku po okolitej prírode, v okolí jazera sa nachádza množstvo turistických chodníkov aj cyklo trás. 

Pokiaľ by ste pokračovali popri jazere ďalej, nájdete Horné Hodrušské jazero, ktoré sa nachádza v blízkosti hotela Salamandra, v ktorom sa Však psíky kúpať nesmú. 

Jarmila Martinková

#Natureca 

#Adahy

Vytvorené systémom www.webareal.sk

MTE2MjNk