Prírodné pamlsky a výživa pre psy a mačky                                                                                         

Rebrík do neba

02.05.2021

Rebrík do neba

Rozhodla som sa písať Vám sem o miestach na Slovensku, ktoré môžete navštíviť so svojím štvornohým kamarátom. Pretože mnohí určite riešte dilemu, kam na výlet so psom, vo svojom okolí to už poznáte a chcete vidieť niečo nové, zaujímavé, kde ste ešte neboli.

 

Rebrík do neba

Táto unikátna stavba sa nachádza na strednom Slovensku v obci Dúbravica. Jedná sa o autorské  dielo (sochu)  Mateja Rosmányho, tento rebrík je unikátny tým, že nie je o nič opretý a tak skutočne vyzerá ako by viedol priamo do neba.

 

Siaha do výšky približne 5 metrov, široko, ďaleko okolo neho nič nie je, o nič sa neopiera, jednoducho stojí uprostred kopca „len tak“ (dôvodom je že približne 2 metre rebríka sú zakotvené v zemi). Rebrík je funkčný – môžete naň bez problémov vyliezť či ste dieťa či dospelý. Z rebríka sa môžete pokochať výhľadom na okolité obce – Ponická Huta, Dúbravica, Poniky – krajina je tu nesmierne nádherná.

 

Ako sa sem dostať

Ako som už vyššie spomínala, rebrík sa nachádza uprostred lúky za obcou Dúbravica. Cesta nie je nijako označená, ale mali by ste ho nájsť vďaka Google maps. V smere zo Zvolena na Banskú Bystricu cesta sem trvá približne 20 minút, pred koncom obce treba odbočiť do ľava (strmšia asfaltová cesta nie vo veľmi dobrom stave) pokiaľ máte vyššie auto, dostanete sa ňou až k rebríku. Ak je vaše auto s nižším podvozkom, odporúčam ho nechať niekde v obci a prísť k rebríku pešo. Psík sa zaiste poteší dlhšej prechádzke. Po návšteve rebríka sa môžete so psom prejsť po okolitých lúkach, prostredie je naozaj nádherné.

Jarmila Martinková

#Natureca

#Adahy

Vytvorené systémom www.webareal.sk

NTBkYTVjMm